Groźnego urazu Żołnierewicz nabawił się pod koniec pierwszej kwarty i w najbliższym czasie przejdzie zabieg rekonstrukcji uszkodzonego więzadła. W tym sezonie nie pojawi się na parkiecie, a to ogromne osłabienie Arki.

Reklama

25-letni skrzydłowy był ze średnią 16,2 punktu na mecz najlepszym snajperem swojego zespołu, notował też przeciętnie 4,6 zbiórki i 3,1 asysty.

W ostatniej potyczce trener gdynian Przemysław Frasunkiewicz nie miał ponadto do dyspozycji czterech innych koszykarzy i dlatego wysoka porażka ze Stalą 54:87 nie może być zaskoczeniem.

Permanentne problemy z kręgosłupem ma Krzysztof Szubarga i nie wiadomo kiedy 36-letni rozgrywający wróci na boisko. W najbliższych meczach, w sumie przez trzy tygodnie, nie zagra również Mikołaj Witliński, który w ostatni piątek uszkodził łąkotkę i będzie musiał poddać się zabiegowi.

Z kolei Mateusz Kaszowski podkręcił staw skokowy, a Igor Wadowski naciągnął mięsień dwugłowy. Ten duet rozgrywających powinien jednak wystąpić 30 grudnia w derbowej konfrontacji we własnej hali z Treflem Sopot.

Ze względu na deficyt na pozycji numer 1 Arka pozyskała rezerwowego Kinga Szczecin 22-letniego Jakuba Kobla (w 10 spotkaniach notował średnio po 1,3 punktu i asysty). W drugą stronę powędrował natomiast skrzydłowy Wojciech Czerlonko.