W Tokio wystąpi po 12 męskich i kobiecych reprezentacji. Podzielone zostały na trzy grupy po cztery drużyny, a nie tak jak dotychczas na dwie po sześć. Ma to na celu zmniejszenie liczby meczów jakie rozegra każda drużyna i jednocześnie zminimalizowanie liczby spotkań bez stawki.

Reklama

Do ćwierćfinałów awansują po dwie czołowe drużyny z każdej grupy oraz dwie najlepsze z tych, które zajęły trzecią lokatę. Pary 1/4 finału wyłoni losowanie, w którym cztery najlepsze drużyny będą rozstawione.

Wciąż nie są znani czterej uczestnicy męskiego turnieju, których wyłonią zawody kwalifikacyjne w Victorii, Splicie, Belgradzie i Kownie na przełomie czerwca i lipca.

Na Litwie wystąpi reprezentacja Polski, która trafiła do grupy ze Słowenią i Angolą. W drugiej znalazły się reprezentacje gospodarzy, Korei Południowej i Wenezueli.

Zwycięzca tego turnieju w Tokio zagra z: Argentyną, Japonią oraz Hiszpanią.

Przełożone z powodu pandemii z ubiegłego roku igrzyska mają się rozpocząć 23 lipca.

kobiety grupa A: Korea Południowa, Serbia, Kanada, Hiszpania grupa B: Nigeria, Japonia, Francja, USA grupa C: Australia, Portoryko, Chiny, Belgia mężczyźni grupa A: Iran, Francja, USA, zwycięzca turnieju w Victorii grupa B: Australia, zwycięzca turnieju w Splicie, zwycięzca turnieju w Belgradzie, Nigeria grupa C: Argentyna, Japonia, Hiszpania, zwycięzca turnieju w Kownie