Stołeczny klub jest jedną z 14 drużyn, które rozpoczną rywalizację od fazy grupowej. W kwalifikacjach wystąpi Trefl Sopot.

Reklama

Stawkę 32 uczestników PE FIBA (osiem czterozespołowych grup) stworzą, oprócz 14 drużyn "pewniaków”, przegrani z eliminacji Ligi Mistrzów FIBA oraz zwycięzcy turniejów kwalifikacyjnych PE.

W minionym sezonie do finału rozgrywek dotarł Arged BM Slam Ostrów Wlkp., który w meczu decydującym o tytule przegrał w Izraelu z miejscowym Ironi Ness Ziona.

Cieszymy się, że FIBA zadecydowała o tym, że zagramy od razu w fazie grupowej, Znaleźliśmy się w gronie silnych zespołów grających w mocnych ligach w związku z czym czujemy się docenieni – powiedział Jarosław Jankowski, przewodniczący rady nadzorczej Legii.

Krótka historia pucharu

PE FIBA rozgrywany jest od 2015 r. Dotychczasowi triumfatorzy to: niemiecki Fraport Skyliners Frankfurt, francuskie Nanterre 92, włoskie Umana Wenecja i Dinamo Sassari oraz Ironi. W sezonie 2019/20 rywalizacji nie dokończono z powodu pandemii COVID-19.

Legia ma bogatą, choć dawną, tradycję występów na europejskich parkietach. W latach 50. i 60. XX wieku "Zieloni Kanonierzy" czterokrotnie meldowali się w ćwierćfinale Pucharu Europy (obecnie Euroliga).