Zawodnicy Trefla przegrali we własnej hali z Hapoelem 85:88, jednak w rewanżu okazali się lepsi 89:83. Obie drużyny zanotowały w grupie B trzy triumfy, ale dzięki lepszemu bilansowi dwumeczu to podopieczni trenera Marcina Stefańskiego zajęli premiowane awansem drugie miejsce.

Ponadto sopocianie przegrali oba spotkania z Kijowem-Basket (68:69 wyjazd, 65:66 dom) oraz dwa razy pokonali Rilski Sportist Samokow (90:81 dom, 84:64 wyjazd).

W drugim środowym meczu tej grupy ekipa ze stolicy Ukrainy wygrała u siebie 84:62 z zespołem z Bułgarii i z dorobkiem czterech zwycięstw oraz dwóch porażek uplasowała się na pierwszej pozycji.

Hapoel Ejlat - Trefl Sopot 83:89 (17:28, 26:15, 25:24, 15:22).
Trefl Sopot: Michał Kolenda 20, Yannick Franke 17, Brandon Young 14, Carl Lindbom 11, Karol Gruszecki 10, Darious Moten 9, Josh Sharma 6, Paweł Leończyk 2.
Najwięcej dla Hapoelu Eljat: Romello White 16, Justin Patton 16 i Bryon Allen 14.

Komplet zwycięstw Legii Warszawa

Legioniści mogli wygrać w normalnym czasie gry, gdy po rzucie za trzy punkty Raymonda Cowelsa III prowadzili 73:70 na 50 sekund przed końcem czwartej kwarty. Gospodarze doprowadzili jednak do dogrywki, bo tylko jeden rzut wolny wykorzystał rozgrywający warszawiaków Strahinja Jovanovic, a następnie popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki z autu.

W dogrywce legioniści byli minimalnie lepsi i prowadzili nawet 82:78, ale Portugalczycy zdołali jeszcze zmniejszyć tę przewagę podopiecznych trenera Wojciecha Kamińskiego do punktu.

W PE FIBA walczyły 32 drużyny podzielone na osiem grup. W minionym sezonie do finału tych rozgrywek dotarł Arged BM Slam Ostrów Wlkp. (przegrał w Izraelu z Ironi Ness Ziona 74:82).

FC Porto - Legia Warszawa 81:82 (16:20, 21:20, 17:23, 20:11, dogr. 7:8).
Legia Warszawa: Raymond Cowels III 14, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 13, Jure Skific 13, Strahinja Jovanovic 10, Grzegorz Kulka 10, Grzegorz Kamiński 8, Adam Kemp 6, Łukasz Koszarek 5, Benjamin Didier-Urbaniak 3, Dariusz Wyka 0;
Najwięcej dla FC Porto: Charlon Kloof 20, Bradley Tinsley 13, Paul Jorgensen 12;.