27-letni rzucający jest absolwentem Coastal Carolina, grał w lidze austriackiej, a w poprzednim sezonie był zawodnikiem MKS Dąbrowa Górnicza. W 30 spotkaniach ekstraklasy zdobywał średnio 14.8 punktów, zaliczał 3,1 zbiórki i jedną asystę, a jego rekord to 36 pkt. Tę edycję rozpoczął w lidze włoskiej, w której reprezentując OpenJobMetis Varese w pięciu meczach zdobył średnio 2,6 pkt.

Reklama

Z Doronem Lambem mającym na koncie sto występów w NBA wiązano w Lublinie duże nadzieje, ale mimo że był dotąd najskuteczniejszym (16,3 pkt), to szkoleniowcy mieli sporo zastrzeżeń do jego zaangażowania i gry w defensywie.

Poza zespołem jest także inny Amerykanin Quenton DeCosey, z którym również ma być rozwiązana umowa. Kolejna rotacja przygotowywana jest na pozycji rozgrywającego. Na początku października rozstano się też z Thomasem Davisem.

W 12 meczach ekstraklasy Polski Cukier Pszczółka Start Lublin odniósł tylko trzy zwycięstwa, co przyczyniło się do zwolnienia przed miesiącem trenera Davida Dedka zastąpionego przez Tane Spaseva.

Najbliższe spotkanie drużyna lubelska rozegra w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza 3 grudnia z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski.