Polki w spotkaniu z Mongołkami zdominowały rywalizację od pierwszych minut prowadząc 7:2, 12:3, 17:4. Decydujące o zwycięstwie punkty (gra się 10 minut lub do uzyskania 21 punktów) zdobyła rzutem z dystansu najbardziej doświadczona wśród kadrowiczek Klaudia Sosnowska, gdy zegar wskazywał 2.28 min do końca regulaminowego czasu. Koszykarka Polonii Warszawa była także najskuteczniejszą wśród biało-czerwonych, zdobyła połowę punktów drużyny - 11.

Reklama

W czwartek podopieczne trenerki Karoliny Szlachty, które występują w składzie: Klaudia Gertchen, Aldona Morawiec, Dominika Owczarzak i Sosnowska, mają dzień wolny, tak jak inne zespoły z grupy C, a w piątek zmierzą się z Belgią (20.) i Egiptem (12.).

To siódma edycja MŚ, a Polki startowały w imprezie tej rangi raz - w 2016 roku zajęły 13. miejsce.

Zwycięzcy czterech grup w Antwerpii zapewnią sobie bezpośredni awans do ćwierćfinałów, a zespoły z miejsc 2-3 walczyć będą w 1/8 finału o prawo gry w ćwierćfinale. Rywalami drużyn z miejsc 2-3 w polskiej grupie będą zespoły z gr. B, w której grają m.in. druga w rankingu FIBA Francja i USA (7.). Spotkania fazy play-off odbędą się w sobotę.

Reklama
Wyniki:
Polska - Mongolia 22:7
Polska - Dominikana walkower

Program meczów Polek:
piątek:
Polska - Belgia (godz. 17.30)
Polska - Egipt (godz. 20.10)

(PAP)

olga/ cegl/