Biało-czerwoni, którzy w rankingu FIBA plasują się na 11. miejscu, w czwartek będą odpoczywać i przygotowywać się do dwóch kluczowych, piątkowych meczów w grupie - z mistrzem olimpijskim Łotwą oraz Chinami. Wszystkie zespoły z tej grupy walczyły na igrzyskach w Tokio.

W spotkaniu z Japonią po słabszym początku Polacy przejęli inicjatywę i zyskiwali coraz większą przewagę. Punkt na wagę zwycięstwa (gra się 10 minut lub do uzyskania 21 pkt) uzyskał Przemysław Zamojski. W zespole biało-czerwonych po sześć punktów zdobyli Zamojski, Łukasz Diduszko i Szymon Rduch.

Drugi mecz z Holandią od początku toczył się po myśli rywali, który byli także lepsi od biało-czerwonych podczas igrzysk w Tokio (22:20). Polakom zdobywanie punktów przychodziło w Antwerpii bardzo trudno.

W całym meczu podopieczni trenera Piotra Renkiela nie trafili żadnego rzutu z dystansu (za dwa punkty), w przeciwieństwie do rywali. Po akcjach Jessey'a Voorna właśnie z linii oznaczającej podwójną zdobycz punktową Holandia prowadziła 9:3 w połowie meczu, 12:4 oraz 17:7 w końcówce.

Polacy startowali już pięć razy w MŚ i w dwóch ostatnich edycjach, przed pandemią, zajęli wysokie lokaty - w 2019 r. wywalczyli brąz, a w rok wcześniej zajęli czwarte miejsce. Brązowy medal przywieźli także z czempionatu Europy w 2021 r.

Wyniki: Polska - Japonia 21:13 Polska - Holandia 7:19 Program meczów Polaków: piątek: Polska - Chiny (godz. 14.00) Polska - Łotwa (godz. 15.20)