27-letni Giannis, który w w 2021 roku poprowadził Milwaukee Bucks do mistrzostwa NBA, sam został uznany MVP finałów, a w latach 2019-2020 otrzymywał nagrodę dla najlepszego zawodnika sezonu zasadniczego, w reprezentacji Grecji wystąpił dotychczas 49 razy. 30-letni Thanasis, także zawodnik "Kozłów", ma na koncie 39 występów w barwach narodowych. Kostas (24 lata), który w minionym sezonie był graczem Asvel Lyon-Villeurbanne, rozegrał 10 spotkań w reprezentacji kadetów. Natomiast Alex (20 lat), który ostatnio także podpisał kontrakt z Bucks, ale najbliższy sezon spędzi w grającym w G-League filialnym zespole Wisconsin Herd, czeka na debiut w reprezentacji kraju.

Reklama

Grecy w ramach przygotowań do kolejnych spotkań w eliminacjach mistrzostwa świata (z Serbią 25 sierpnia i Belgią trzy dni później) oraz wrześniowego Eurobasketu rozegrają towarzyskie spotkania z Hiszpanią, Gruzją, Polską i Turcją.

Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną w dniach 1-18 września z finałem w Berlinie.

Grecja w grupie C w Mediolanie zagra z Włochami, Chorwacją, Estonią, Ukrainą i Wielką Brytanią. Rozgrywki rundy finałowej rozpoczną się 10 września w Berlinie.

Reklama

Udział w Eurobaskecie zapowiedzieli także inni czołowi zawodnicy NBA: Słoweniec Luka Doncic (Dallas Mavericks) oraz Serb Nikola Jokic (Denver Nuggets).