Herro w ostatnich dniach przede wszystkim imponuje skutecznością w rzutach za trzy punkty. W poprzednim meczu, wygranym z Oklahoma City Thunder, uzyskał 35 punktów trafiając m.in. dziewięć razy z dystansu.

W Houston Herro trafił dziesięć trójek, co jest wyrównaniem klubowego rekordu. Został czwartym w historii koszykarzem Heat, któremu udała się ta sztuka.

Reklama

Nie wiedziałem, ile wynosi rekord, dopóki w poprzednim meczu nie trafiłem dziewięciu i powiedziano mi, że zabrakło mi jednego celnego rzutu. Do spotkania z Rockets nie przystąpiłem z założeniem, że teraz wyrównam rekord, ale rzucałem często, bo wierzyłem, że w ten sposób pomogę drużynie - powiedział bohater wieczoru.

Herro dziesięć trafionych trójek uzyskał w 15 próbach.

Mimo świetnej postawy Herro, Heat do końca drżeli o zwycięstwo. Rockets mieli szansę doprowadzić do dogrywki, ale Kevin Porter Jr. spudłował rzut w ostatnich sekundach.

Dla pokonanych najwięcej punktów - 22 - zdobył Jalen Green.

Heat z bilansem 15 zwycięstw i 15 porażek zajmują ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Rockets (9-19) plasują się na ostatniej pozycji na Zachodzie.