LeBron James zdobył w sumie 28 punktów, ale wykorzystał jedynie jeden z sześciu rzutów za trzy punkty. Wśród gospodarzy najcelniej rzucali: Luol Deng - 22 punkty oraz Derrick Rose - 16.

Nie zawiódł swoich kibiców najlepszy zespół Northwest Division - Denver Nuggets, który pokonał Phoenix Suns, także po dogrywce 119:113. Dobry mecz rozegrali w szeregach "Samorodków" Nene, który miał 17 punktów i 14 zbiórek, oraz Kenyon Martin - 24 punkty. Ten ostatni zaliczył "trójkę" na 30 sekund przed końcem dogrywki, a ponadto miał osiem zbiórek i siedem przechwytów.

Na porażkę "Słońc" niewątpliwy wpływ miała nieobecność środkowego Shaquille'a O'Neala. Najwięcej punktów dla gości - 25 rzucił Grant Hill, ustanawiając osobisty rekord sezonu, natomiast Steve Nash zaliczył 20 punktów i 14 asyst.

W East Rutherford zawodnicy Portland Trail Blazers przerwali serię czterech zwycięstw ekipy New Jersey Nets, wygrywając 105:99. W szeregach gości, którzy byli w stanie odrobić 13-punktową stratę, wyróżnił się Brandon Roy - 29 punktów oraz pierwszoroczniak Jerryd Bayless - 23 (rekord życiowy). Portland Trail Blazers z bilansem 24-15 są wiceliderami Northwest Division.