Po dwóch przekonujących zwycięstwach nad ekipami z Portland i Minneapolis, Spurs byli na dobrej drodze, by wygrać trzeci kolejny raz. Kontrolowali mecz przeciwko Wizards, mając 14 punktów przewagi, ale roztrwonili ją w ciągu pięciu minut.

Spurs najgorsi na Zachodzie

Sochan rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie i grał ponad 26 minut, ale jego dorobek to tylko dwa punkty, pięć zbiórek i jedna asysta.

Zapowiadający się na wielką gwiazdę NBA Francuz Victor Wembanyama uzyskał 22 punkty i 11 zbiórek. W ekipie Wizards najlepiej zagrał Kyle Kuzma - 18 punktów, 11 zbiórek, a z dobrej strony pokazał się były kolega klubowy Wembanyamy z Levallois, Bilal Coulibaly - 13 punktów.

Byli mądrzejsi, bardziej skuteczni. To trudna porażka i duże rozczarowanie – skomentował z goryczą trener Gregg Popovich.

Spurs zamykają tabelę Konferencji Zachodniej z bilansem 10 zwycięstw i 37 porażek, a Wizards są na przedostatnim miejscu na Wschodzie (9-37).

Pierwsza porażka Riversa w nowej roli

W meczu na szczycie na Zachodzie pokonani przez Spurs w sobotę Minnesota Timberwolves wygrali na wyjeździe z Oklahoma City Thunder 107:101 i odzyskali pozycję liderów. Obie drużyny stworzyły świetne widowisko, a prowadzenie zmieniało się aż 24 razy. W zespole gospodarzy znakomicie zagrał kanadyjski rozgrywający Shai Gilgeous-Alexander - 37 punktów, 7 zbiórek i 8 asyst. Jednak "Wilki" pokazały swoją zbiorową siłę, a wyróżniły się dwa "wielkoludy" - Karl-Anthony Towns (21 punktów, 10 zbiórek) i Rudy Gobert (12 punktów, 17 zbiórek), a także Anthony Edwards (27 punktów), którego spektakularny wsad z wyskoku stworzył decydującą przewagę na dwie minuty przed końcową syreną.

Doc Rivers przegrał swój pierwszy mecz jako trener Milwaukee Bucks. "Kozły" uległy na wyjeździe obrońcom tytułu Denver Nuggets 107:113. Triple-double zanotował w ekipie gospodarzy Serb Nikola Jokic: 25 punktów, 16 zbiórek i 12 asyst. Michael Malone, trener Nuggets od 2015 roku, świętował 400. zwycięstwo w sezonie zasadniczym.

Oba zespoły zajmują drugie lokaty w swoich konferencjach: Nuggets na Zachodzie (33-15), Bucks na Wschodzie (32-15).