Mam nadzieję, że ta tyczka nie przyniesie pecha zwycięzcy licytacji. Dla mnie, do czasu czerwcowego konkursu w Sopocie, była bardzo szczęśliwa. To przy jej użyciu, w lutym 2010 roku w Bydgoszczy, wynikiem 4,81 ustanowiłam halowy rekord Polski. Potem jeszcze wielokrotnie skakałam na niej z powodzeniem - powiedziała PAP zawodniczka SKLA Sopot.

Reklama

Jak dodała, licytacja złamanej tyczki wraz z płytą z filmem z pamiętnego konkursu na molo potrwa do 13 stycznia na dwóch adresach internetowych www.wosp.allegro.pl oraz www.aukcje.wosp.org.pl

To nie jedyna rzecz przeznaczona na cele charytatywne przez Anię, która od wielu lat wspiera różne tego typu akcje - podkreślił trener i mąż Jacek Torliński. Przypomniał, że tyczka na której zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Berlinie w 2009 roku została wcześniej przekazana Fundacji im. Kamili Skolimowskiej.

Czerwcowa kontuzja wyłączyła Rogowską na ponad sześć tygodni z treningu i pokrzyżowała plany obrony tytułu w koreańskim Deagu w sierpniu 2011 roku. Obecnie żona jest zdrowa, w pełni sił i przygotowuje się do sezonu halowego w ośrodku w Spale - dodał Torliński.