http://www.youtube.com/watch?v=BbjaSus30Do

Monika Pyrek (OSOT Szczecin) nie zdołała zaliczyć pierwszej wysokości 4,22.

Poprzedni rekord także należał do Isinbajewej - 15 lutego 2009 roku skoczyła w Doniecku 5 m. W czwartek w stolicy Szwecji rozpoczęła konkurs, gdy pozostały w nim jeszcze Brytyjka Holly Bleasdale i Kubanka Yarisley Silva, zaliczając w drugiej próbie 4,72. Potem pokonała 4,82 za pierwszym razem, 4,92 za trzecim i 5,01 za drugim.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska po zwycięstwie w mityngu Pedro's Cup w Bydgoszczy (8 lutego) zapowiedziała, że w tym roku poprawi swe najlepsze osiągnięcia.

"Potrzebuję trochę czasu. Moja technika nie jest jeszcze stabilna, popełniam błędy. Jestem jednak pewna, że wrócę do wykonywania skoków nad poprzeczką zawieszoną bardzo wysoko. Pracuję nad tym z trenerem każdego dnia i to niezwykle ciężko. Mentalnie, psychicznie i fizycznie jestem już gotowa. Brakuje tylko techniki. Wierzę, że będę biła rekordy świata" - powiedziała w Bydgoszczy.

Rekord na stadionie wynikiem 5,06 Isinbajewa ustanowiła 28 sierpnia 2009 r. w Zurychu, rekompensując sobie w jakimś stopniu porażkę w mistrzostwach świata w Berlinie, gdzie nie zaliczyła swej pierwszej wysokości. Złoty medal wywalczyła wówczas Rogowska, a srebrny Pyrek.

Wyniki skoku o tyczce kobiet:

1. Jelena Isinbajewa (Rosja) 5,01 halowy rekord świata 2. Holly Bleasdale (W.Brytania) 4,72 3. Yarisley Silva (Kuba) 4,72 4. Anna Rogowska (Polska) 4,52 5. Nicole Buechler (Szwajcaria) 4,52