Pochodzący z Wrześni 25-letni niedowidzący Mateusz Michalski (Start Gorzów Wlkp.) zdobył w Londynie swój drugi medal XIV Paraolimpiady - złoty w biegu na 200 m. Wynikiem 21,56 ustanowił rekord świata. We wtorek był drugi na dystansie 100 m (10,88). Pierwszy międzynarodowy sukces w lekkiej atletyce odniósł w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Nowej Zelandii. W Christchurch wygrał biegi na 100 i 200 m. W tym roku został mistrzem Europy na 100 m. Jego trenerami są Zbigniew Lewkowicz i Adam Kaczor.

W igrzyskach paraolimpijskich w Atenach w 2004 roku startował w pływaniu, zdobywając dwa brązowe medale: na 100 m stylem grzbietowym i w sztafecie 4x400 m zmiennym.

Dorobek polskiej ekipy w Londynie wzrósł do 34 medali (13 złotych, 12 srebrnych i 9 brązowych).