Przedstawiciele Amerykańskiej Agencji Antydopingowej trzykrotnie przyjeżdżali w miejsce zgłoszone jako miejsce pobytu zawodnika, ale nigdy go tam nie zastano. Każdy taki przypadek unikania kontroli - zgodnie z regulaminem - jest traktowany jako wynik pozytywny. Za takie przewinienie Colemanowi grozi dwuletnia dyskwalifikacja, która może wykluczyć go ze startu w igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Reklama

W 2017 roku Coleman zajął drugie miejsce w biegu na 100 metrów oraz w sztafecie 4x100 m podczas mistrzostw świata w Londynie. 19 stycznia 2018 podczas halowego mityngu w Clemson czasem 6,37 ustanowił rekord świata w biegu na 60 metrów, poprawiając najlepsze dotychczasowe osiągnięcie Maurice’a Greena o 0,02 s. Rezultat jednak nie został ratyfikowany przez IAAF.

18 lutego 2018 poprawił najlepsze osiągnięcie w historii na tym dystansie, na halowych mistrzostwach USA w Albuquerque uzyskał 6,34. Dwa tygodnie później, także na dystansie 60 m, podczas halowych mistrzostw świata w Birmingham Coleman zdobył pierwszy w karierze złoty medal wśród seniorów.

Podczas igrzysk olimpijskich w 2016 roku w Rio de Janeiro amerykańska sztafeta 4x100 m z Colemanem na drugiej zmianie uzyskała najlepszy czas eliminacji (37,65) i awansowała do finału, w którym Colemana zastąpił Justin Gatlin. Amerykanie zajęli trzecie miejsce z 37,62 s, lecz zostali zdyskwalifikowani za przekroczenie strefy zmian.

Reklama