Kipruto, brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata na tym dystansie, w niedzielę poprawił też rekord globu na 5 km. Pierwszą połowę docelowego dystansu pokonał w 13.18. W drugiej 20-letniemu biegaczowi poszło jeszcze szybciej - 13.06, ale światowe władze tej dyscypliny sportu (World Athletics) zaznaczyły, że ten wynik nie będzie kwalifikował się do ratyfikacji.

Drugi był rodak zwycięzcy Benard Kimeli - 27.12, a trzeci Szwajcar Julien Wanders, który czasem 27.13 poprawił własny rekord Europy.

Wśród kobiet triumfowała Sheila Chepkirui, której pierwotnie przypisano wynik 29.42, co również byłoby najlepszym rezultatem w historii. Później jednak czas Kenijki poprawiono na 29.46 i rekordzistą pozostała jej rodaczka Joyciline Jepkosgei (29.43 w 2017 roku).

W niedzielę pozostałe miejsca na podium zajęły dwie kolejne reprezentantki tego kraju - Rosemary Wanjiru i Norah Jeruto. Obie pokonały dystans w 29.51. Po raz pierwszy w historii w jednym biegu na 10 km trzy kobiety uzyskały wynik poniżej 30 minut.