To najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Sezon halowy w Europie odbył się normalnie, bo epidemia wybuchła znacznie później. Inaczej sytuacja wyglądała w Azji. Tam już w styczniu zaczęto odwoływać wszystkie zawody, w tym halowe mistrzostwa świata w Nankinie, które pierwotnie miały się odbyć właśnie w ten weekend.

Reklama

Teraz władze Państwa Środka uznały, że można wrócić do rywalizacji, ale na razie bez udziału publiczności. Odbył się zatem pierwszy halowy mityng w Pekinie.

W zawodach startowali przede wszystkim studenci tamtejszego uniwersytetu, ale formę postanowiła sprawdzić też jedna z najlepszych kulomiotek na świecie Gong. Jej wynik 19,70 jest jej trzecim w karierze uzyskanym pod dachem. W 2011 roku pchnęła 19,93, a w 2013 - 19,88.

Kolejne zawody lekkoatletyczne pod dachem mają się odbyć w Chinach w kwietniu.

Reklama

W chińskim Wuhan wybuchła w grudniu epidemia koronawirusa. Rozprzestrzeniła się na cały świat. Obecnie w Państwie Środka sytuacja wydaje się być opanowana, ale zachorowało tam ponad 80 tys. osób, z czego ponad trzy tysiące zmarło. Na świecie odnotowano już ponad 167 tys. przypadków, w tym ok. 6,4 tys. zgonów.