- Dla nas, środowiska lekkoatletycznego, to największa impreza, która zapoczątkuje ten wyjątkowy i bardzo trudny sezon – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Bydgoszczy organizator Memoriału Ireny Szewińskiej Krzysztof Wolsztyński.

Reklama

Stadion w Bydgoszczy może pomieścić prawie 21 000 kibiców. Zgodnie z przepisami Ministerstwa Zdrowia, które pozwalają na zapełnienie widowni w 25 procentach, zmagania lekkoatletów będzie mogło śledzić około 5 tysięcy kibiców.

"Zainteresowanie wydarzeniem było duże jeszcze w trakcie sezonu halowego, więc mam nadzieję, że tyle osób będzie dopingowało nasze największe gwiazdy, które będą uczestniczyły w wydarzeniu 19 sierpnia" – dodał Wolsztyński.

W Memoriale wystąpią m.in. tyczkarze Paweł Wojciechowski i Piotr Lisek, biegacze Marcin Lewandowski i Adam Kszczot, skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko, a także zawodniczki ze sztafety 4x400 metrów na czele z Justyną Święty-Ersetic i Igą Baumgart-Witan.

Reklama

"Województwo kujawsko-pomorskie jest najlepsze, jeśli chodzi o organizację imprez lekkoatletycznych. Znaczy najwięcej na mapie Polski. Bydgoszcz jest stolicą, a inne miasta dążą do tego, żeby być na takim poziomie" – stwierdził Wolsztyński.

Przed zawodami w Bydgoszczy, w Europie zaplanowana jest tylko jedna duża impreza lekkoatletyczna – 14 sierpnia odbędzie się mityng Diamentowej Ligi w Monaco.

Reklama

"Nie mogę się doczekać, aż ten sezon ruszy na dobre, a ruszy, bo będzie kilka startów" – powiedział Paweł Wojciechowski. Dodał, że dla niego Memoriał Ireny Szewińskiej będzie najważniejszą imprezą, bo będę startował przed swoją publicznością.

"To będzie pierwsza taka okazja, co dodatkowo będzie nas motywowało" – przyznał.

Tyczkarz wypowiedział się także na temat pytań dotyczących treningu w czasie pandemii bez celu.

"Ja mam cel – chcę być codziennie coraz lepszy. Mam nadzieję, że pokażę to na Memoriale" – stwierdził. Dobra obsada zawodów podniesie jego zdaniem rangę odniesionego na nim sukcesu.

W ostatniej konkurencji rozgrywanej na Memoriale zostanie podjęta próba bicia rekordu Polski na dystansie 2 kilometrów.

"Postaram się rozświetlić tę imprezę, jak najmocniej się da na cały świat. Myślę, że nie ma lepszej promocji niż atak na rekord" – powiedział Lewandowski, który spróbuje dołożyć do kolekcji kolejny tytuł najszybszego biegacza w kraju na nowym dystansie.

Sponsorem generalnym II Memoriału Ireny Szewińskiej został Anwil S.A.

"Nasza spółka bardzo aktywnie wspiera wiele inicjatyw związanych m.in. ze sportem. Anwil jest sponsorem generalnym Memoriału. Wierzę, że będziemy świadkami wielkiego widowiska. Za wszystkich sportowców trzymamy kciuki" – mówiła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Bydgoszczy rzecznik firmy Daria Studzińska.