Pierwotnie impreza miała zostać przeprowadzona na Stadionie Śląskim w Chorzowie 24 maja. Jednak wiosną, z powodu pandemii koronawirusa została przełożona. Odbędzie się 25 sierpnia.

Reklama

Jak podkreślili organizatorzy 66. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego, szczególnie mocno będzie obsadzony rzut młotem. Oprócz Fajda w konkursie ma wystartować Wojciech Nowicki, Węgier Bence Halasz czy Ukrainiec Michajło Kochan.

Chcemy zaoferować widzom atrakcyjny produkt sportowy. Pojedynki znakomitych polskich zawodników ze światową czołówką z pewnością rozbudzą emocje. Sportowcy są głodni rywalizacji i chętnie przyjmowali nasze zaproszenie. Mamy potwierdzony udział naprawdę bardzo dobrych zawodników zagranicznych - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor Memoriału Sebastian Chmara.

W biegu na 100 metrów wystąpi Swoboda. Emocji ma także nie zabraknąć także w rywalizacji mężczyzn. Faworytem powinien być na tym dystansie reprezentujący Turcję Ramil Quliye (mistrz świata z 2017 r., ale na 200 metrów).

Formę Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego w biegu na 800 metrów sprawdzą brązowy medalista MŚ z 2019 roku Ferguson Rotich oraz trzeci na halowych MŚ w 2016 r. Eric Sowinski.

W biegu na 100 m przez płotki obok Karoliny Kołeczek wystartuje m.in. Białorusinka Elwira Hierman. Z kolei na 400 m przez płotki na Stadionie Śląskim o zwycięstwo powalczy wicemistrzyni olimpijska Dunka Sara Petersen.

W Chorzowie 25 sierpnia ma także wystąpić złoty i brązowy medalista mistrzostw świata w rzucie oszczepem (odpowiednio 2017 i 2019 r.) Niemiec Johannes Vetter oraz Czech Vitezslav Vesely (triumfator MŚ w tej konkurencji w 2013 r.).

Memoriał ma się rozpocząć o godz. 16.00. Na trybuny będą wpuszczani kibice.