W badaniu opinii publicznej wyprzedził czterokrotną złotą medalistkę tegorocznych biathlonowych mistrzostw świata Tiril Eckhoff i złotego medalistę na 1500 metrów z Tokio Jakoba Ingebrigtsena. Na piątym miejscu znalazła się paraolimpijska mistrzyni w wioślarstwie Birgit Skarastein, a dopiero za nią miejscach 6. i 7. biegaczki narciarskie Marit Bjoergen i Therese Johaug. Popularność napastnika Borussii Dortmund, Erlinga Haalanda wystarczyła mu na miejsce dziesiąte.

Reklama

Badania zostały przeprowadzone przez firmę Sponsor Insight, która od wielu lat monitoruje norweski rynek sportu pod kątem wartości sponsorskiej i podobne badania przedstawia co roku.

Norwegia jest krajem sportów zimowych i dopiero od kilku lat zauważamy trend w kierunku lekkiej atletyki. Przedstawiciele tej dyscypliny wchodzą do pierwszej dziesiątki, a obecnie zajmują już czołowe miejsca. W 2018 roku Warholm był 9., a Ingebrigtsen 6., a jeszcze przed rokiem to Bjoergen, pomimo zakończenia kariery, była niekwestionowanym liderem - powiedział dyrektor Sponor Insight Vegard Arntsen.