Propozycja padła podczas kolejnego odcinka programu radiowego NRK "Długi bieg", w którym uczestniczyli obaj sportowcy. W pewnym momencie prowadzący zapytał, który z nich wygrałby bieg na 800 metrów. Zaskoczony Warholm powiedział, że jest to ciekawa propozycja. lecz nie jest pewien, czy wytrzymałby taki dystans. - zapewnił.

Reklama

Nie ma faworyta

Ingebrigtsen zareagował śmiechem i powiedział, że jego rywal to krótkodystansowiec i nie ma odpowiedniej wytrzymałości – "sił mu starcza tylko na 350 metrów".

Program wywołał natychmiast dyskusje i zdaniem ekspertów byłby to ciekawy pojedynek.

Lekkoatletyczny komentator radia i telewizji NRK Jann Post przeanalizował po kilka startów obu biegaczy, porównał czasy i stwierdził, że na 700 metrów postawiłbym swoje pieniądze jednak na zwycięstwo Warholma, ponieważ Ingebrigtsen nie posiada odpowiedniej szybkości. Ale na 800 metrów już by raczej wygrał Ingebrigtsen - zaznaczył.

Rekord oglądalności

Wyzwanie potraktowane w programie jako żart otrzymało natychmiastowy odzew widzów, którzy bardzo by chcieli zobaczyć taką rywalizację.

Specjaliści od reklamy i sponsoringu sportowego ocenili z kolei, że takie wydarzenie transmitowane przez telewizję osiągnęłoby rekordową oglądalność i to nie tylko w Norwegii.