Czykier, który na niedawnych mistrzostwach Polski poprawił rekord kraju - 13,25, w Turku w finałowej serii uzyskał czas o 0,07 gorszy. Wygrał Amerykanin Aaron Mallett - 13,22.

Z kolei Kopron osiągnęła odległość 71,93 m, czyli o ponad trzy metry mniej niż w najlepszej próbie w tym sezonie. Zwyciężyła Finka Krista Tervo - 74,34, a druga była reprezentantka Azerbejdżanu Hanna Skydan - 73,11.

Horowska lepsza od Skrzyszowskiej w Bernie

Nikola Horowska (ALKS AJP Gorzów Wlkp.) z czasem 22,98 zajęła drugie miejsce na 200 m podczas lekkoatletycznego mityngu w Bernie. Piąta była Pia Skrzyszowska (KS AZS AWF Warszawa) - 23,31. Zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Mujinga Kambundji - 22,18.

Czas 22.98 to trzynasty najlepszy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki - poinformowano na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Ponadto w stolicy Szwajcarii trzecie miejsce na 800 m zajęła Adrianna Czapla (AZS UMCS Lublin), która uzyskała czas 2.02,19. Zwyciężyła Brytyjka Jenny Selman - 2.00,86.

Blisko podium była Klaudia Wojtunik (AZS Łódź), która czasem 13,21 uplasowała się na czwartej pozycji w biegu na 100 m ppł. Najszybsza była Szwajcarka Ditaji Kambundji, siostra triumfatorki biegu na 200 m - 12,77.