Jej rywalkami będą m.in. mistrzyni olimpijska z Tokio Jasmine Camacho-Quinn (Portoryko) i Kendra Harrison (USA).

Obsada memoriału jest już historyczna. A zapewniam, że to dopiero początek i wkrótce będziemy mieć do przekazania kolejne świetne wiadomości. Tego lata mamy aspirację przeprowadzenia najlepszych lekkoatletycznych zawodów w najnowszej historii Polski. Marzymy, żeby wprowadzić memoriał "Kamy" na szczyt. Zmarła przedwcześnie mistrzyni, nasza koleżanka, zasługuje na takie upamiętnienie - podkreślił dyrektor sportowy zawodów Piotr Małachowski.

Reklama

Mistrzowie olimpijscy z Tokio w Chorzowie

Wcześniej organizatorzy poinformowali o występie w Chorzowie m.in. mistrzów olimpijskich z Tokio w skoku wzwyż Włocha Gianmarco Tamberiego i Katarczyka Mutaza Essy Barshima, Szweda Armanda Duplantisa – rekordzisty świata w skoku o tyczce – oraz Norwega Jakoba Ingebrigtsena, najszybszego w historii Europejczyka w biegu na 1500.

Reklama

W zeszłym roku chorzowski mityng zastąpił w cyklu DL odwołane zawody w Chinach. Został wysoko oceniony przez World Athletics i samych zawodników. W efekcie impreza przez kolejne pięć lat będzie rozgrywana na Stadionie Śląskim w ramach najbardziej prestiżowego cyklu Diamentowej Ligi.

Chorzowski stadion należy do samorządu wojewódzkiego. Memoriał Skolimowskiej jest tam organizowany od 2018 roku, wcześniej przez 9 lat lekkoatleci rywalizowali w stolicy. Ubiegłoroczną edycję obejrzało - bezpłatnie - 6 sierpnia ok. 30 tysięcy kibiców. Teraz wstęp będzie biletowany.

Autor: Piotr Girczys