Narodziny córeczki były dla niej ciężkim i trudnym, a wręcz traumatycznym doświadczeniem - dziecko przyszło na świat w 32. tygodniu ciąży, poród nie obył się bez komplikacji i konieczne było cesarskie cięcie.

Reklama

Felix podkreśla jednak, że macierzyństwo jest dla niej czymś cudownym.

Cieszę się z małych rzeczy: tego, że idziemy do szkoły, na karate, czy na trening piłkarski, że opowiada mi, jak minął jej dzień. Po prostu czuję radość patrząc, jak rośnie - powiedziała na stronie „today.com”, dodając, że Camryn motywuje ją do walki o ważne sprawy, m.in. prawa kobiet.

Przed laty jako pierwsza z czołowych sportsmenek poinformowała, że firma Nike planowała, że będzie jej wypłacać kontrakt niższy o 70 procent po urodzeniu dziecka i nie gwarantuje powrotu do zarobków po powrocie na bieżnię. Nagłośnienie tej sprawy przez media spowodowało zmianę polityki słynnej firmy wobec zawodniczek, które zostały mamami i objęcie ich specjalnym programem wsparcia, także finansowego.

38-latka jest najbardziej utytułowaną lekkoatletką w historii, a także najbardziej utytułowanym sportowcem USA - ma 11 medali olimpijskich (siedem złotych, trzy srebrne i brąz). Jedynym przedstawicielem "królowej sportu", który może się poszczycić bardziej imponującym dorobkiem, jest słynny biegacz długodystansowy Paavo Nurmi. Fin zdobył dziewięć złotych i trzy srebrne medale w latach 1920-28.

W MŚ globu wywalczyła natomiast 19 medali, w tym 13 złotych (a także trzy srebra i trzy brązy). W 2022 r. została wybrana do Komisji Zawodniczej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego na ośmioletnią kadencję.