Najlepszy z Polaków, Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo), został sklasyfikowany na 25. miejscu. Jego kolega z drużyny, Rafał Majka, był 59. Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zajął 72. pozycję.

Po sobotnim etapie, liczącym 219 kilometrów, liderem klasyfikacji generalnej został Australijczyk Michael Matthews (Orica GreenEdge), który na drugim odcinku zajął 8. miejsce. Drugą pozycję z trzema sekundami straty zajmuje jego rodak - Luke Durbridge, a trzecie z takim samym czasem Włoch Ivan Santaromita (obaj Orica GreenEdge).

Najlepiej z Polaków radzi sobie Paweł Poljański, który zajmuje 22. miejsce, tracąc do lidera 26 sekund. Na 25. pozycji z taką samą stratą sklasyfikowany jest Rafał Majka, a 112. jest Przemysław Niemiec, który traci minutę i 23 sekundy.

W niedzielę odbędzie się trzeci etap tegorocznego Giro d`Italia. Będzie to 187-kilometrowa trasa z miejscowości Armagh do stolicy Irlandii - Dublina.