Marcel Kittel (Giant-Shimano) został zwycięzcą pierwszego etapu 101. edycji wyścigu kolarskiego Tour de France. Niemiec pokonał ponad 190-kilometrową trasę z Leeds do Harrogate w 4 godziny, 44 minuty i 7 sekund. Drugie miejsce zajął Słowak Peter Sagan (Cannondale), a trzecie Litwin Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp).
Kilkaset metrów przed metą miała miejsce bardzo nieprzyjemna kraksa, w której ucierpiał Mark Cavendish. Mistrz świata w kolarstwie szosowym z 2011 roku ma najprawdopodobniej złamany obojczyk.

Najlepszy z Polaków - Bartosz Huzarski (Team NetApp-Endura) - był 52. Maciej Bodnar (Cannondale) był 115., Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick-Step) - 161., Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) - 168., a Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step) - 186. W niedzielę zawodnicy będą mieli do przejechania 198 kilometrów z York do Sheffield.