Złoty medal dał Kwiatkowskiemu skuteczny atak na ostatnich kilometrach trasy.

Reklama

- Przed zawodami 24-letni kolarz mógł po cichu liczyć na sukces - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Ulbrych z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia. Fachowcy dawali jednak większe szanse innym kolarzom, między innymi Australijczykowi Simonowi Gerransowi i Hiszpanowi Alejandro Valverde, którzy ostatecznie uplasowali się na mecie za Michałem Kwiatkowskim.

- Michał Kwiatkowski rzucił się w pogoń za prowadzącą czwórką kolarzy na jednym z ostatnich zjazdów - relacjonował Paweł Ulbrych. Dziennikarz docenił uważną jazdę Polaka na mokrych drogach i decyzję o ostatecznym ataku na podjeździe, która dała 24-latkowi złoty medal.

- Mistrzostwo świata Michała Kwiatkowskiego to zapowiedź kolejnych sukcesów polskiego kolarstwa - uważa Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne, wicemistrz olimpijski i medalista mistrzostw świata amatorów. Jego zdaniem, w osiągnięciu tego sukcesu pomogli Michałowi koledzy z reprezentacji.

Jak zaznaczył, każdy z Polaków był świetnie przygotowany i dzielnie wspierał lidera naszej reprezentacji. - Michał wykazał się pełną koncentracją i przeprowadził ten atak w końcówce godny mistrza świata - dodał Czesław Lang.

Reklama

W jego ocenie, polscy zawodnicy to już czołówka światowego kolarstwa. - Rośnie pokolenie fantastycznych kolarzy, którzy potrafią walczyć nie tylko w kraju, ale i za granicą, teraz tych sukcesów będzie na pewno więcej - cieszył się Czesław Lang.

W tym roku polscy kolarze odnieśli wiele znaczących sukcesów. Rafał Majka wygrał dwa etapy Tour de France, zwyciężył również w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne. Niedawno najlepszy na etapie Vuelta a Espana okazał się Przemysław Niemiec.

Media / Picasa