Przed rokiem Orlen Wisła i Vardar Skopje także spotkały się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wówczas nie było wyraźnego faworyta pojedynku, ale po pierwszym meczu, wygranym przez gospodarzy 32:26, więcej szans na awans do ćwierćfinału mieli płocczanie. Niestety, w rewanżu mistrz Macedonii wygrał aż 31:20.

W tym sezonie również pierwszy pojedynek odbył się w Płocku. Orlen Wisła zaczęła go od trzech niecelnych rzutów, ale goście także popełniali błędy. Po 10 minutach gry było 4:5 i trener Manolo Cadenas poprosił o czas. Po krótkiej rozmowie jego piłkarze doprowadzili do remisu, a następnie objęli prowadzenie.

Obie drużyny prezentowały podobny poziom. Coraz wyraźniej było widać, że o końcowym wyniku zadecyduje postawa bramkarzy - Arpada Sterbika i Marcina Wicharego, który w tej części spotkania miał więcej dobrych interwencji, dzięki czemu pięć minut przed przerwą Orlen Wisła powiększyła przewagę do czterech goli (15:11). Niestety, gospodarzom w końcówce zabrakło koncentracji i goście zmniejszyli rozmiary porażki do dwóch goli.

Drugą połowę znacznie lepiej zaczęli piłkarze Vardaru i przed upływem 40. minuty objęli prowadzenie. Lepiej radził sobie między słupkami przy wybijaniu rzutów Sterbik, a jego koledzy wykorzystywali każdą obronioną sytuację. Przez 10 minut Orlen Wisła zdobyła tylko dwa gole, przy sześciu bramkach gości. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

W 57. minucie Vardar ponownie wypracował czterobramkową przewagę, ale gospodarze nie ustawali, próbowali wywalczyć chociażby remis i to im się udało.

Mecz rewanżowy 1/8 finału Ligi Mistrzów w Skopje - 26 marca o godz. 18.

Orlen Wisła – MKD HC Vardar 30:30 (16:14)
Orlen Wisła: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Michał Daszek 1, Dan Racotea 7, Adam Wiśniewski 2, Miljan Pusica 1, Valentin Ghionea 1, Tiago Rocha 7, Angel Montoro 1, Marko Tarabochia 6, Jose de Toledo 4, Ivan Nikcevic, Dmitrii Żitnikow.
MKD HC Vardar:
Arpad Sterbik - Stojanche Stoilov 1, Matjaz Brumen 3, Alem Toskic 2, Dejan Manaskov 2, Jorge Maqueda 3, Igor Karacic 6, Alex Dujshebaev 2, Ilija Abutovic, Luka Cindric 5, Timur Dibirov 4, Daniił Sziszkariew 2, Mijajlo Marsenic.
Kary: Orlen Wisła – 6; Vardar - 6 min. Sędziowali: Andrei Gousko i Siarhei Repkin z Białorusi. Widzów: 4500.