Podopieczni Tałanta Dujszabajewa na inaugurację ulegli gospodarzom 32:34, a później przegrali także z mistrzami Europy Niemcami 29:32. Zajmują ostatnie miejsce w grupie B i w czwartek (godz. 16.30) muszą pokonać Egipt, aby rozpocząć marsz w górę tabeli.

Reklama

W skali od 0 do 10 gramy teraz na czwórkę. Nie ma żadnych wątpliwości, że każde spotkanie dla nas będzie teraz wielką walką - powiedział selekcjoner biało-czerwonych po wtorkowej porażce z Niemcami.

W innych nastrojach do meczu z Argentyną (godz. 20) przystąpią siatkarze. Mistrzowie świata rozpoczęli zmagania olimpijskie od łatwego zwycięstwa nad Egiptem 3:0, a później męczyli się, ale ostatecznie pokonali Iran 3:2.

To bardzo istotne dla przebiegu turnieju, żeby wygrywać także mecze w tie-breaku. Pokazaliśmy charakter. Jesteśmy bardzo mocni mentalnie i zmotywowani, dlatego właśnie jest też dużo nerwów. Ale jesteśmy gotowi, możemy wygrać z Argentyną i Rosją, choć na pewno będzie bardzo ciężko - ocenił trener Stephane Antiga.

Biało-czerwono będzie na torze wioślarskim. Z powodu zmian w programie wymuszonych kapryśną aurą w czwartek rywalizować będzie aż siedem polskich załóg.

Trzy powalczą o medale, gdyż czekają ich starty w finałach A. Największe nadzieje towarzyszyć będą występowi - o godz. 16.04 - dwójki podwójnej Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. Polki wygrały swój półfinał i uzyskały najlepszy czas w tej części rywalizacji.

Oprócz nich decydujące biegi czekają czwórki podwójne - o godz. 15.12 męską, w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski, oraz 12 minut później kobiecą, którą tworzą: Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska.

Natomiast w półfinałach zaprezentują się: dwójka bez sterniczki Anna i Maria Wierzbowskie, dwójki wagi lekkiej Weronika Deresz - Martyna Mikołajczak, a także Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski oraz ósemka ze sternikiem Danielem Trojanowskim.

Reklama

Ostatni grupowy mecz rozegrają też siatkarki plażowe Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które są już pewne miejsca w fazie pucharowej. Ich rywalkami będą reprezentantki gospodarzy Larissa i Talita, a stawką - pierwsze miejsce w grupie.

Krótko po nich na boisko usypane na słynnej plaży Copacabana wyjdą Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Ćwierćfinaliści igrzysk z Londynu dotychczas odnotowali dwie porażki i z chilijskimi kuzynami Estebanem Grimaltem i Marco Grimaltem zagrają o trzecią pozycję w grupie i przedłużenie szans na awans do 1/8 finału.

Na olimpijskim basenie Polacy powalczą również w eliminacjach na 50 m st. dowolnym (Paweł Juraszek i Filip Wypych), 100 m st. motylkowym (Konrad Czerniak i Paweł Korzeniowski) oraz na 200 m st. grzbietowym (Alicja Tchórz).

Z kolei kajakarze górscy Piotr Szczepański i Marcin Pochwała postarają się awansować do finału C2, natomiast Natalia Pacierpnik rywalizować będzie w półfinale K1. Tego dnia rozstrzygnie się też rywalizacja o medale w tych konkurencjach.

W czwartek w judo Polskę reprezentować będzie Daria Pogorzelec (kat. 78 kg), która zmagania rozpocznie od walki z Kamerunką Vanessą Mballą Atanganą.

Tego dnia rywalizację rozpoczną badmintoniści, wśród nich singlista Adrian Dziółko, Adam Cwalina i Przemysław Wacha w grze podwójnej oraz Nadieżda Kostiuczyk-Zięba i Robert Mateusiak w mikście.

W strzelaniu z karabinu małokalibrowego trzy postawy 50 m powalczą Sylwia Bogacka i Agnieszka Nagay.

Czwartek to też pierwszy dzień zmagań na olimpijskim welodromie. W eliminacjach, a później też ew. w finale, na starcie sprintu drużynowego mężczyzn staną Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki i Damian Zieliński, a w wyścigu drużynowym kobiet na dochodzenie na 4 km Polskę reprezentować będą Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik i Natalia Rutkowska.

Z kolei w żeglarstwie zaplanowane są kolejne trzy wyścigi (siódmy, ósmy i dziewiąty) klasy RS:X z udziałem sklasyfikowanego na trzecim miejscu Piotra Myszki. W tej klasie wśród kobiet o dobry wynik powalczy też Małgorzata Białecka, a w trzecim i czwartym wyścigu w klasie 470er popłyną Irmina Mrózek-Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec, które na razie plasują się na 13. pozycji.