Polacy w finałowym biegu nie odegrali większej roli. Od startu do mety płynęli na ostatnim miejscu, a do triumfatorów Francuzów Pierre Houina i Jeremie Azou stracili 11,30 sekundy.

W piątek wystartowały trzy inne polskie osady. W dwójce podwójnej wagi lekkiej finał B wygrały Weronika Deresz (WTW Warszawa) i Martyna Mikołajczak (RTW Lotto Bydgostia) i zostały sklasyfikowane na siódmym miejscu. Z kolei siostry Anna i Maria Wierzbowskie (obie RTW Lotto Bydgostia) w dwójce bez sterniczki zajęły czwarte miejsce w finale B (10. lokata).

W jedynce Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) zajął szóste miejsce w swoim biegu półfinałowym i popłynie w finale B.

W sobotę rozegrane zostaną ostatnie wyścigi wioślarskie. Oprócz Węgrzyckiego-Szymczyka, w finale A wystąpi męska ósemka w składzie: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski (sternik).