Szczypiorniści w czwartek pokonali Egipt 33:25, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Rio de Janeiro. W tym spotkaniu groźnie wyglądającego urazu doznał Michał Jurecki. Sztab medyczny biało-czerwonych robi wszystko, aby młodszy z braci Jureckich był gotowy do rywalizacji ze Szwedami (godz. 00.50), którzy po trzech porażkach zamykają tabelę grupy B.

Reklama

W innym położeniu są siatkarze, którym zwycięstwo nad Argentyną 3:0 zapewniło awans do ćwierćfinału. Podopieczni Stephane'a Antigi po trzech wygranych mają osiem punktów i w sobotę o godz. 20 walczyć będą z drugą w tabeli Rosją (6 pkt).

O godz. 14 szablistki Aleksandra Socha, Bogna Jóźwik i Małgorzata Kozaczuk rozpoczną ćwierćfinałowe pojedynki w rywalizacji drużynowej, a o 16 planowany jest finał wioślarskich ósemek z polską osadą.

Sobota to drugi dzień zawodów lekkoatletycznych i finał dysku z udziałem Małachowskiego, który nie ukrywa, że przyleciał do Rio po złoto.

W eliminacjach wystąpią: Anna Jagaciak-Michalska w trójskoku (14.40), Matylda Kowal na 3000 m z przeszkodami (15.05), Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz na 400 m (16.00) oraz Robert Sobera, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce (1.20 z soboty na niedzielę). W półfinałach zaprezentują się Rafał Omelko na 400 m oraz Ewa Swoboda na 100 m. Natomiast pewni półfinałowego startu (godz. 3.08) są już Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na 800 m.

Kolejne spotkania w fazie grupowej rozegrają badmintoniści, a w turnieju drużynowym tenisa stołowego Polacy w 1/8 finału walczyć będą z Japończykami (godz. 20).

W siatkówce plażowej pozostały już tylko Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin), które o ćwierćfinał powalczą z Australijkami Louise Bawden i Taliquą Clancy o godz. 4 nad ranem z soboty na niedzielę.