W poniedziałek Walczykiewicz wygrała swój półfinał w konkurencji K1 na 200 metrów. Polka pokonała Szwedkę Linneę Stensils oraz reprezentantkę RPA Bridgitte Ellen Hartley. Według olimpijskiego planu wtorkowy finał w tej konkurencji zaplanowano na godz. 14.47.

Reklama

Wcześniej, o godz. 14.23, popłyną w konkurencji dwójek na 500 metrów brązowe medalistki igrzysk 2012 w Londynie - Mikołajczyk i Naja. Polki wygrały swój poniedziałkowy półfinał. Pierwsza z nich jest także wicemistrzynią olimpijską 2008 z Pekinu (wówczas z Anetą Konieczną).

Kolejny dzień zmagań czeka lekkoatletów. O godz. 14.50 rozpocznie się finał trójskoku mężczyzn z udziałem Karola Hoffmanna, tegorocznego wicemistrza Europy z Amsterdamu. W poniedziałkowych eliminacjach Polak uzyskał siódmy wynik w gronie 47 zawodników - 16,79.

W nocy z wtorku na środę odbędzie się m.in. bieg na 1500 metrów, do którego z dziesiątym wynikiem półfinałów zakwalifikowała się Sofia Ennaoui (w półfinałach odpadły Angelika Cichocka i Danuta Urbanik). Natomiast w półfinale biegu na 110 metrów przez płotki - i później ew. w finale - wystąpi Damian Czykier. W półfinałach na 400 m ppł pobiegną Joanna Linkiewicz i Emilia Ankiewicz.

Na torze kolarskim w kolejnych konkurencjach omnium wystartuje Daria Pikulik, a w keirinie - Damian Zieliński i Krzysztof Maksel.

W żeglarstwie odbędzie się dziesiąty, jedenasty i dwunasty wyścig w klasie 49er z udziałem Pawła Kołodzińskego i Łukasza Przybytka. Na wtorek z poniedziałku przełożono także trzy wyścigi klasy 470, w której rywalizują Irmina Mrózek Gliszczynska i Agnieszka Skrzypulec.