Losowanie odbędzie się w piątek o godz. 19.

Reklama

Li Qian i Partyka przystąpią do zawodów po udanych występach swych drużyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tarnobrzeżanki pokonały na wyjeździe Sporting Lizbona 3:1, a czeski zespół u siebie zwyciężył TTC Berlin 3:1. Li Qian wygrała z Zhenqi Barthel Apolonia, zaś Partyka przegrała z Niną Mittelham.

Oprócz reprezentantek Polski na liście startowej są: Austriaczka Sofia Polcanova, Rumunki Bernadette Szocs i grająca w KTS Enea Siarce Elizabeta Samara, Holenderki Li Jie i Britt Eerland, Niemki Petrissa Solja i Mittelham, Szwedka Matilda Ekholm, Węgierka Georgina Pota, Rosjanka Polina Michajłowa, Czeszka Hana Matelova, Słowaczka Barbora Balazova, Szwajcarka Rachel Moret i... 55-letnia Ni Xia Lian z Luksemburga.

W 2009 roku Li Qian wygrała te zawody, odbywające się wtedy pod dawną nazwą Top 12. Z kolei w 2008 i 2010 roku była druga. W edycji 2018 przegrała w 1/8 finału z Niemką Sabine Winter. Reprezentantka biało-czerwonych miała wówczas problemy zdrowotne.

Na liście startowej mężczyzn są m.in. broniący tytułu Timo Boll i finalista ostatniej edycji Dimitrij Ovtcharov (obaj Niemcy). Otcharov zwyciężał w 2012 roku oraz latach 2015-2017.

Już po raz 22. w tej imprezie wystartuje Białorusin Władimir Samsonow; debiutował w Dijon w 1995 roku, kiedy grali m.in. Andrzej Grubba, Szwed Jan-Ove Waldner, Belg Jean-Michel Saive, Niemiec Joerg Rosskopf czy Francuz Jean-Philippe Gatien. Samsonow triumfował cztery razy, ale ostatni w 2007 roku.

Z polskiej superligi w Montreux rywalizować będą Grek Panagiotis Gionis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Ukrainiec Kou Lei (PKS Kolping Frac Jarosław).

Reklama

W 1985 roku w tej imprezie (Top 12) triumfował Grubba.

Triumfatorzy zmagań w Szwajcarii otrzymają po 10 tysięcy euro, a pokonani w finałach 6 tys. Trzecią pozycję "wyceniono" na 4 tys., a czwartą na 3 tys. itd.