Ostatnio na meczach piłkarskich w Warszawie i Gdańsku kibice wywiesili na trybunach transparenty z homofobicznymi hasłami. Wśród sportowców są osoby o różnych poglądach, wyznaniach czy orientacji. Pomijając skandaliczność samych haseł, ludzie wywieszający obraźliwe transparenty nie wiedzą przecież, czy przy okazji nie obrażają i nie grożą swoim ulubieńcom, zawodnikom, którzy w barwach ich drużyny biegają po boisku – mówi na łamach tygodnika "Wprost" Małysz.

Reklama

Dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim przyznał, że na szczęście w skokach narciarskich nie spotkał się z homofobicznym zachowaniem fanów. Chciałbym jednak, by wszystkie imprezy sportowe kojarzyły się z atmosferą święta i dobrej zabawy. Zresztą nie chodzi tylko o sport, na takie nienawistne akcje nie powinno być miejsca nigdzie – podkreśla były skoczek.

Poparcie przez Małysza dla środowisk LGBT nie spodobało się jednak posłance PiS. Anna Maria Siarkowska w nawiązaniu do okładki "Wprost" zamieściła na Twitterze filmik z... dawnym upadkiem mistrza. "Na tym filmie widać, co się dzieje z człowiekiem, jak mu odjedzie lewa narta. Przykre" - skomentowała.