Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska w 1/8 finału wygrały z Niemkami 22:16, a w ćwierćfinale - z Chinkami 12:11.

Reklama

"Taekwondo to sport wywodzący się z Azji, więc pokonanie zawodniczek z któregoś z krajów azjatyckich zawsze jest sporym sukcesem. Bardzo się cieszę, że nam się to udało" – powiedziała Adamkiewicz, która z Neapolu wyjedzie z dwoma brązowymi medalami, bo zajęła też trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej.

W półfinale Polki rywalizowały z Tajwanem i przegrały 3:16.

Bez medalu wrócą za to mężczyźni reprezentujący Polskę w rywalizacji w taekwondo. W sobotę w turnieju drużynowym Polacy w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej przegrali z Malezyjczykami 14:34.

W poprzednich dniach Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

Reklama

Srebro zdobyła Malwina Kopron w rzucie młotem.

Po brąz, oprócz drużyny taekwondzistek, sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, wspomniana Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

Uniwersjada zakończy się 14 lipca.