W decydujących pojedynkach w rywalizacji szablistek doszło do powtórek sprzed roku. Rewanż udał się Rosjankom, które pokonały Francuzki 45:40. Brąz, podobnie jak w chińskim Wuxi, dla ekipy Korei Płd., a czwarte ponownie Włoszki.

Reklama

Polki uplasowały się na 10. pozycji. To o pięć miejsc wyżej niż przed rokiem, ale praktycznie tylko miejsce w "ósemce" przedłużyłoby ich szanse na występ w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

Francuscy floreciści potwierdzili, że są w tym sezonie najlepsi na Starym Kontynencie. Do złota z ME dołożyli srebro MŚ. W finale musieli jednak uznać wyższość Amerykanów, którzy zwyciężyli i po raz pierwszy zostali mistrzami globu w tej konkurencji.

W trzech ostatnich mundialach najlepszym zespołem byli Włosi. Teraz przegrali w półfinale z "Trójkolorowymi" 32:45 i musieli zadowolić się brązem, po który sięgnęli pokonując w decydującym meczu Rosjan 45:32.

Reklama

Polacy zajęli 13. lokatę. Szanse na wysoką pozycję stracili po porażce w 1/8 finału z drużyną Hongkongu, która zakończyła rywalizację na dobrym, piątym miejscu.