Głównym zadaniem nowego selekcjonera jest przygotowanie i awans drużyny narodowej do kolejnych imprez rangi mistrzowskiej w latach 2020-2024 – mistrzostw świata, Europy oraz igrzysk olimpijskich w Paryżu - czytamy na stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Reklama

Arne Senstad od blisko 15 lat pracuje jako pierwszy szkoleniowiec z norweskimi zespołami kobiecymi – Storhamar (2006-2013, 2015-2019) oraz Oppsal (2013-2015). Ma na koncie znaczące sukcesy – między innymi dwukrotny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Prowadzone przez niego drużyny notowały systematyczny progres i osiągały coraz lepsze rezultaty sportowe. W minionym sezonie klub Storhamar zajął drugie miejsce w norweskiej ekstraklasie i awansował do finału krajowego pucharu.

Arne Senstad dwukrotnie (2012 i 2019) otrzymał nagrodę dla najlepszego trenera w norweskiej lidze kobiet. Posiada dyplom EHF Master Coach. W latach 1989-1999 jako zawodnik reprezentował kluby norweskie i szwajcarskie, w latach 1994-1996 występował w kadrze narodowej Norwegii.

Dziękuję za zaufanie. To dla mnie zaszczyt, ale przede wszystkim wyzwanie, ciężka praca i duża odpowiedzialność. Zapewniam, że zrobię wszystko by zrealizować postawione mi cele oraz zbudować silną, zdolną wygrywać z najtrudniejszymi przeciwnikami drużynę. W Norwegii piłka ręczna kobiet jest niezwykle popularna i silna. Chciałbym aby reprezentacja Polski również osiągała wielkie sukcesy i dostarczała nam wszystkim wspaniałych emocji” – mówi nowy trener biało-czerwonych cytowany przez ZPRP.

Związek rozstał się w lipcu z dotychczasowym trenerem Leszkiem Krowickim ze względu na słabe wyniki Polek w mistrzostwach świata 2017 i mistrzostwach Europy 2018 oraz brak awansu na igrzyska olimpijskie w Tokio.