Spotkanie miało wyrównany przebieg, a kilka sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego Polacy byli bliscy wyrównania. W ich bramce dobrze spisywał się Mateusz Kornecki. W ataku wyróżniali się Antoni Łangowski i Adrian Kondratiuk.

Do przerwy zawodnicy trenera Patryka Rombla przegrywali 11:13. W drugiej części kibice bardzo długo czekali na trafienia obu ekip. Przez pierwsze 10 minut gry obie drużyny zdobyły po zaledwie jednym golu. Często na tablicy świetlnej pojawiał się remis, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Turniej w Argentynie jest kolejnym etapem przygotowań do styczniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji, Norwegii oraz Austrii. Następnym sprawdzianem przed będzie 4NationsCUP w Tarnowie (27-29 grudnia).

Argentyna - Polska 19:20 (11:13)