Planowaliśmy przylot na mecz LM z SKST Hodonin. Niestety, jej bilet został anulowany. Poza tym sytuacja jest tak niejasna, że Gu Ruochen zostaje w Chinach – powiedział w poniedziałek PAP trener KTS Enea Siarki i kadry narodowej Zbigniew Nęcek.

Reklama

Z podobnych powodów na ostatni mecz ligowy ze Startem Nadarzyn nie przyleciała także Li Qian.

Obie nasze zawodniczki są zdrowe. Starają się zachować wszystkie zasady związane z postępowaniem w związku z epidemią. Jestem z nimi w stałym, codziennym kontakcie – podkreślił Nęcek.

Szkoleniowiec zaznaczył, że "są to sprawy, na które nie mamy wpływu". "Obserwujemy sytuację i na bieżąco będziemy podejmować decyzje" – dodał.

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe z SKST Hodonin tarnobrzeżanki wygrały 3:2. Rewanż odbędzie się 13 lutego w Tarnobrzegu.

Enea Siarka tytuły mistrza kraju zdobywała w latach 1991-2005 oraz 2007-2019. W sezonach 1989/90 i 2005/06 tarnobrzeżanki wywalczyły wicemistrzostwo kraju.

Ubiegłoroczne triumfatorki LM w sezonie 2017/18 zajęły w tych rozgrywkach trzecie miejsce. Rok wcześniej podopieczne Zbigniewa Nęcka w finale uległy zespołowi TTC Berlin Eastside, podobnie jak w sezonie 2015/16 - wówczas też lepsza okazała się ekipa niemiecka.

kyc/ krys/