Gwiazd amerykańskiego sportu, które przekazują swoje koszulki i sprzęt sportowy z autografami na cele akcji "Athletes for Covid-19 Relief", jest już ponad sto. Przy nazwisku każdego darczyńcy pojawia się zebrana - z wpłat fanów – aktualna kwota pieniędzy. Celem jest zgromadzenie za każdą pamiątkę 10 tysięcy dolarów. Wszyscy kibice mogą wpłacać dowolne sumy, jednak minimum 25 dolarów.

Reklama

Akcja potrwa do początku kwietnia. Każda wpłata oznacza szansę wylosowania jednego z przedmiotów przekazanych na aukcję przez wybitnych sportowców, medalistów igrzysk i mistrzostw świata.

Phelps, z 28 medalami najbardziej utytułowany sportowiec w historii nowożytnych igrzysk, 26-krotny mistrz świata, przekazał kostium pływacki, czepek i okulary.

Siła tego funduszu? Wesprzyj dzisiaj tych, którzy są bezpośrednio dotknięci oraz profesjonalistów (lekarzy – red.), bohaterów z pierwszej linii. To także wsparcie +na jutro+, danie szans powrotu na rynek małym firmom. Podaruj co najmniej 25 USD, a będziesz miał bezpośredni wpływ na walkę z COVID-19. #StrongerTogether! (Razem silniejsi!) – napisał Phelps na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

23-letnia Biles, czterokrotna mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro z 2016 roku i 25-krotna medalistka mistrzostw globu, oddała jeden ze szczęśliwych strojów, a Curry - trzykrotny mistrz NBA z Golden State Warriors - podarował koszulkę z autografem.