W LoL mistrzostwa Europy rozgrywane są dwa razy w roku - tzw. sezon wiosenny i letni. "Jankos" najbardziej wartościowym zawodnikiem został po raz drugi z rzędu.

Reklama

"Takie wyróżnienia nie zdobywa się samemu. To dzięki mojej drużynie mogłem prezentować się tak dobrze" - powiedział Polak jeszcze przed rozpoczęciem decydującej batalii.

Choć do finału dotarły dwie najlepsze ekipy zasadniczej części rozgrywek, to okazał się on niezwykle jednostronny. Rywalizacja zaplanowana była do trzech wygranych meczów, a G2 Esports zwyciężyli gładko 3:0 i zgarnęli 80 tysięcy euro.

Niedzielny triumf dał im także awans na Mid-Season Invitational. To drugie najważniejsze globalne zawody, które w ubiegłym roku ekipa Jankowskiego wygrała. Z powodu pandemii koronawirusa impreza została przełożona na lipiec, a jej lokalizacja nie jest jeszcze znana.

League of Legends to drugi, po strzelance Counter-Strike: Global Offensive, najpopularniejszy tytuł esportowy w Polsce. W LoL dwie pięcioosobowe drużyny walczą na polu bitwy próbując zniszczyć bazę przeciwnika.