Już sam fakt powołania mnie do czołowej piątki na tej pozycji w tym prestiżowym plebiscycie to dla mnie wielkie wyróżnienia. Nie codziennie można znaleźć się w tym gronie. Trzeba się cieszyć z tej okazji. To pierwszy w karierze awans do tak znaczącego grona. Jak widać zaowocowała praca i myślę, że także moja przydatność dla paryskiego klubu, do którego przeszedłem w poprzednim sezonie – powiedział Syprzak.

Reklama

Dużo jest tej pracy, a szczególnie ważny jest indywidualny trening. Cieszę się, że zdobyłem z kolegami mistrzostwo Francji. Rozgrywki z powodu pandemii koronawirusa zostały wstrzymane 13 marca, na osiem kolejek przed końcem. W sezonie 2019/2020 byliśmy niepokonani. Wygraliśmy siedemnaście meczów i jeden zremisowaliśmy. Za nami ze stratą sześciu punktów znalazła się drużyna Nantes, a zespół Montpellier stracił do nas trzynaście - dodał.

Syprzak w lutym 2019 roku przechodząc z FC Barca Lassa Barcelona, podpisał z Paris Saint Germain dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenie go o rok.

Jego zdaniem, liga francuska jest dużo trudniejsza i silniejsza niż hiszpańska. Najlepiej świadczy o tym pozycja francuskiego szczypiorniaka na arenie międzynarodowej. Przed dwoma laty w turnieju Final Four znalazły się trzy francuskie kluby.

Dałem sobie radę w ciężkim okresie walki z pandemią. Przed dwa miesiące byliśmy z żoną Dagmarą w domowym "więzieniu". Mogliśmy wyjść na zewnątrz, np. do sklepu czy też do apteki, jedynie za specjalnym pozwoleniem. Teraz wznowiliśmy treningi, le jest to tylko jedna godzina dziennie w odległości kilometra od miejsca zamieszkania. W lipcu czekają mnie krótkie wakacje, potem treningi, a na początku października rozpoczynamy sezon – podkreślił Syprzak.

W kategorii najlepszy obrotowy obok Polaka nominowani zostali: występujący w PGE VIVE Kielce Arciom Karalek, Johannes Golla (SG Flensburg-Handewitt), Hendrik Pekeler (THW Kiel) oraz Bence Banhidi (MOL-Pick Szeged).

W gronie zgłoszonych do plebiscytu All- Star znalazło się jeszcze czterech zawodników grających w polskiej lidze: Andreas Wolff w kategorii najlepszy bramkarz, Alex Dujshebaev - prawe rozegranie, Blaz Janc – prawe skrzydło (wszyscy PGE VIVE Kielce) oraz Zoltan Szita (Orlen Wisła Płock) w kategorii najmłodszy zawodnik urodzony w 1997 roku lub później.

Kibice mogą głosować na swoich idoli do 11 czerwca za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF).