Media już wcześniej informowały, że 35-letni Froome jest kuszony kontraktem przez ekipę Israel Start-Up Nation. W czwartek oficjalnie to potwierdzono - umowa ma obowiązywać od początku 2021 roku.

Reklama

"Izraelska drużyna i legendarny mistrz podpiszą 1 sierpnia długi kontrakt, Froome będzie nosić niebiesko-białą koszulkę ISN do końca swojej znakomitej kariery" - napisał w komunikacie prasowym zespół, który dołączył do World Tour w tym sezonie.

Wcześniej w czwartek brytyjski team Ineos potwierdził, że wygasający w grudniu 2020 kontrakt Froome'a nie zostanie przedłużony i "po dziesięciu bardzo dobrych latach" będzie to ostatni sezon Brytyjczyka w tej grupie.

W 2019 roku Ineos zastąpił Sky jako tytułowy sponsor brytyjskiego zespołu, z którym Froome wygrał czterokrotnie Wielką Pętlę - w 2013, 2015, 2016 i 2017 roku.

Teraz słynny Brytyjczyk, który w ubiegłym roku miał poważny wypadek i wrócił do wyścigów dopiero w lutym, zamierza po raz piąty triumfować w Tour de France.

"Obecny kontrakt Chrisa dobiega końca w grudniu i podjęliśmy teraz decyzję, że nie zostanie przedłużony. Ogłaszamy to wcześniej niż zwykle, aby położyć kres ostatnim spekulacjom i pozwolić zespołowi skoncentrować się na sezonie przed nami" - przyznał szef teamu Ineos Dave Brailsford.

Reklama

Kolarzami naszpikowanej gwiazdami grupy Ineos są m.in. Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś.

Froome, oprócz czterech triumfów w Tour de France, ma w swoim dorobku także m.in. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Giro d'Italia (2018) i dwukrotnie we Vuelta a Espana (2011, 2017).

Dwa razy wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w jeździe indywidualnej na czas - w Londynie w 2012 roku i cztery lata później w Rio de Janeiro. Jest także brązowym medalistą mistrzostw świata w tej konkurencji - w 2017 roku.

Sezon wyścigów rangi World Tour zostanie wznowiony po przerwie spowodowanej koronawirusem 1 sierpnia włoskim klasykiem Strade Bianche. Pierwszą imprezą wieloetapową będzie Tour de Pologne, rozpoczynający się 5 sierpnia.