Grossschartner zaatakował na ostatnim wzniesieniu na 157-kilometrowej trasie. Niewielką przewagę utrzymał aż do "kreski", wyprzedzając o osiem sekund Portugalczyka Joao Almeidę (Deceuninck-Quick Step) oraz mistrza świata z 2018 roku Hiszpana Alejandro Valverde (Movistar).

Reklama

Najlepszy z kolarzy polskiej grupy CCC, aktualny wicemistrz świata Włoch Matteo Trentin był dziewiąty, tracąc dziesięć sekund. Taką samą stratę poniósł 18. na mecie Majka, o którego kraksie informowała wcześniej na Twitterze ekipa Bory.

Z polskich zawodników drużyny CCC Szymon Sajnok był 72. - 1.55 straty, 84. Kamil Małecki i 88. Kamil Gradek - obaj 3.12 straty.

Dookoła Burgos jest jednym z pierwszych wyścigów etapowych na świecie i pierwszym w Hiszpanii po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obsada bardzo silna - startuje wiele gwiazd światowego peletonu i aż 14 drużyn World Tour.

Pięcioetapowe zawody w prowincji Burgos mają drugą najwyższą kategorię. Pierwszą po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa imprezą cyklu World Tour będzie 1 sierpnia klasyk Strade Bianche, a wyścigiem etapowym - rozpoczynający się 5 sierpnia Tour de Pologne, w którym Majka również ma wystartować.