20-letni Evenepoel, uważany za jeden z największych talentów ostatnich lat, zaatakował na finałowym, stromym podjeździe i stopniowo powiększał przewagę nad wspinającymi się w pojedynkę rywalami. Na mecie wyprzedził o 18 sekund Nowozelandczyka George'a Bennetta (Jumbo-Visma) oraz o 32 sekundy Hiszpana Mikela Landę (Bahrain-McLaren).

Reklama

Najlepszy z zawodników polskiej grupy CCC Hiszpan Victor de la Parte stracił 2.19, a jego koledzy Kamil Małecki, Kamil Gradek i Szymon Sajnok dojechali do mety kilkanaście minut później.

W klasyfikacji generalnej kolejność pierwszej trójki i różnice czasowe są identyczne. Majka zajmuje 32. pozycję ze stratą 6.15.

Dookoła Burgos jest jednym z pierwszych wyścigów etapowych na świecie i pierwszym w Hiszpanii po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Obsada bardzo silna - startuje wiele gwiazd światowego peletonu i aż 14 drużyn World Tour.

Pięcioetapowe zawody w prowincji Burgos w północnej Hiszpanii mają drugą najwyższą kategorię. Pierwszą po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa imprezą cyklu World Tour będzie 1 sierpnia klasyk Strade Bianche, a wyścigiem etapowym - rozpoczynający się 5 sierpnia Tour de Pologne, w którym zarówno Majka, jak i Evenepoel mają również wystartować.