Łukasz Wiśniowski wycofał się na trasie siódmego etapu po wystąpieniu łagodnych objawów zakażenia. W niedzielny wieczór poddał się szybkiemu testowi, który dał wynik pozytywny. Ekipa oczekuje obecnie na potwierdzenie wyniku testem PCR.

Reklama

Zgodnie z procedurą z wyścigu został automatycznie wycofany mieszkający z nim w pokoju hotelowym Szymon Sajnok. Przejdzie on również test PCR.

Jak podała w komunikacie ekipa CCC w porozumieniu z zespołem medycznym wyścigu Tirreno - Adriatico, wszyscy pozostali kolarze i personel CCC Team obecni na wyścigu przeszli dwa szybkie testy w niedzielny wieczór i w poniedziałek rano. Wszystkie testy dały negatywne wyniki i drużyna otrzymała od organizatora pozwolenie na kontynuowanie wyścigu.

Sytuację skomentował szef ekipy medycznej CCC Team dr Max Testa: „Łukasz Wiśniowski prezentował łagodne objawy podczas siódmego etapu Tirreno - Adriatico. Zgodnie z polityką CCC Team Covid-19, Wiśniowski został natychmiast usunięty z wyścigu i przeszedł szybki test, który wykazał pozytywny wynik. Wiśniowski został odizolowany od zespołu wraz ze swoim współlokatorem Szymonem Sajnokiem i jego terapeutą i przejdzie test PCR, aby potwierdzić wynik. Jest to sytuacja, na którą przygotowywaliśmy się od wznowienia sezonu wyścigowego i będziemy przestrzegać wszystkich niezbędnych protokołów, jeśli dalsze testy potwierdzą pozytywny przypadek”.

Reklama