W składzie zabrakło kontuzjowanego norweskiego sprintera Alexandra Kristoffa, który przed rokiem wygrał pierwszy etap i założył koszulkę lidera.

Reklama

Majka, zwycięzca trzech etapów TdF, dwukrotnie najlepszy w klasyfikacji górskiej najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego, tym razem skupić się ma na wspomaganiu młodszego kolegi z zespołu.

Nasz cel jest jasny - spróbujemy powtórzyć triumf, który był dziełem Tadeja w zeszłym roku, więc zbudowaliśmy wokół niego zespół – powiedział menedżer ekipy UAE Team Matxin Fernandez.

Mamy dobrą mieszankę młodości i doświadczenia, aby wesprzeć Tadeja silnymi góralami, ale i zapewnić mu bezpieczeństwo oraz komfort na płaskich odcinkach - dodał.

Reklama

W porównaniu z poprzednią edycją w zespole pozostało trzech zawodników: Pogacar, Włoch Davide Formolo i Norweg Vegard Stake Laengen. Drużynę uzupełnią: Majka, Szwajcar Marc Hirschi, mistrz świata z 2013 roku Portugalczyk Rui Costa, Amerykanin Brandon McNulty i debiutujący w Tour de France duński kolarz Mikkel Bjerg, trzykrotny mistrz świata młodzieżowców w jeździe na czas.

Majka i Kwiatkowski

Majka to drugi polski kolarz zgłoszony do tegorocznej "Wielkiej Pętli". W ogłoszonym wcześniej składzie drużyny Ineos Grenadier znalazł się bowiem Michał Kwiatkowski.

Tour de France rozpocznie się w sobotę w Breście.