James na Twitterze napisał, że wybór Bidena jest najlepszym dla Stanów Zjednoczonych. Wcześniej wiele razy namawiał do głosowania na kandydata demokratów.

Reklama

LBJ przez kilka miesięcy trwania kampanii w miarę możliwości lobbował na rzecz Bidena. Koszykarz Lakers był jednym z założycieli stowarzyszenia, którego celem było przekonanie społeczności afroamerykańskiej do udziału w wyborach i głosowania na Bidena.

Także legenda Lakersów Magic Johnson pogratulował Bidenowi wyboru.

"Uznanie dla prezydenta elekta Joe Bidena i wiceprezydenta elekta Kamali Harris! Prowadzili lojalną i uczciwą kampanię. Wiem, że będą kierować tym krajem z równym szacunkiem dla wszystkich. Uzdrowią i zjednoczą ten kraj. Wszyscy jesteśmy tacy sami, jesteśmy Amerykanami" - napisał na Twittterze.

"Wybraliśmy najlepszego prezydenta USA" - przyznał Joel Embiid, gwiazda Philadelphia Sixers.

"Wszystkie wasze głosy się liczyły" - napisał na Twitterze Kyle Lowry, lider Raptors. Przypomniał, jak ważna była kontynuacja procesu ich liczenia po tym, gdy przedstawiciele Donalda Trumpa chcieli go przerwać.

Zadowolona z wyboru Bidena na prezydenta jest także gwiazda kobiecej piłki nożnej Megan Rapinoe.

"Gratulacje dla prezydenta elekta Joe Bidena i wiceprezydenta Kamali Harris. Nie mogę nie doceniać, jak historyczne i niesamowite jest to dla Kamali Harris, dla czarnych i południowoazjatyckich kobiet, wszędzie i dla całej Ameryki. Nigdy nie patrzmy wstecz, nigdy" - napisała 34-letnia mistrzyni świata.