"Kolarze i sztab zwycięskiego w Tour de France 2020 teamu UAE Team Emirates przyjęli zatwierdzoną przez ministerstwo zdrowia szczepionkę na COVID-19, opracowaną przez Sinopharm CNBG" - napisano.

Reklama

Zamieszczono także zdjęcie z siedziby zespołu w Dubaju, na którym pojawiła się większość zawodników zespołu, w tym Majka, oraz plansza z napisem: "Towards a COVID-free world" (Dla świata wolnego od COVID).

To pierwsza profesjonalna grupa kolarska, którą zaszczepiono. Jej zawodnikami są m.in. triumfator ubiegłorocznej edycji Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar oraz Kolumbijczyk Fernando Gaviria - jedna z nielicznych osób na świecie, które na COVID-19 chorowały dwukrotnie.

Kolarze UAE Team Emirates zebrali się w Dubaju w czwartek. Przygotowują się tam do kolejnego sezonu, który rozpoczną 21 lutego od udziału w wyścigu UAE Tour.

Poprzednia edycja imprezy to jedno z pierwszych ważniejszych wydarzeń sportowych, na które wpłynęła pandemia - z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa dwóch włoskich zawodników odwołano dwa ostatnie etapy, a wszystkich uczestników poddano kwarantannie.

W wyścigu startował także Majka, wówczas w barwach Bora-hansgrohe. W październiku 2020 roku poinformowano o jego transferze do UAE Team Emirates, z którym podpisał dwuletni kontrakt.