"Zmagająca się z trudnościami podczas tego czempionatu delegacja Republiki Zielonego Przylądka poinformowała oficjalnie o rezygnacji z dalszego udziału w turnieju. Światowa federacja zaakceptowała tę decyzję, która chroni zdrowie wszystkich uczestników mistrzostw" - zaznaczono w komunikacie IHF.

Reklama

Wszystkie grupowe mecze drużyny z archipelagu zostaną potraktowane jako walkower 10:0, a rywale otrzymają 2 punkty. Tak samo będzie w przypadku późniejszej rywalizacji w turnieju o Puchar Prezydenta IHF.

Republika Zielonego Przylądka występ w grupie A zaczęła od piątkowego meczu z Węgrami (27:34). Już wtedy do protokołu wpisano tylko 11 zawodników. Potem liczba mogących grać w jej barwach uszczupliła się o kolejnych dwóch szczypiornistów i dlatego nie odbył się zaplanowany na niedzielę mecz z Niemcami. Drużyna z archipelagu miała czekać na przylot dodatkowych graczy do Egiptu, ale problemu nie udało się rozwiązać.

Zgodnie z obowiązującymi podczas tych MŚ przepisami w każdym zespole musi być co najmniej 10 zawodników, w tym jeden bramkarz.